Yurt dışında işten izin almak için yeni bir sistem başlatıldı. Hasta olan kişilerin doktora gitmeden sağlık raporu almasına imkan veren bu sistem, WhatsApp üzerinden sağlık raporunu kişilere gönderiyor.

Çalışanlar, işverenlerine bu raporu göndererek doktora gitmekle vakit kaybetmeden evde istirahat edebiliyor.

Hasta olduğumuz zaman iş yerinden izin almak için belirli bir sağlık raporunu iş yerimize vermemiz gerekiyor. Tabii ki bunun için de doktora gitmemiz gerekiyor. Almanya’nın Hamburg kentinde, bu adımları çok daha hızlı bir şekilde halletmenizi sağlayacak bir uygulama uygulanmaya başlandı.

PayPal, sağlık raporu, uygulama,

Hamburg’da 2018 yılında kurulan bir firma, hastaların hastanelerde vakit kaybetmeden randevu almasını sağlayan bir sistem düzenledi. PayPal üzerinden küçük bir ücret ödeyen hastalar, bir anket doldurarak detayları doktorlara gönderiyor. Lübeck şehrindeki özel doktorlarsa hastalık izni için gerekli olan belgeleri hastalara gönderiyor.

Uygulamanın verilerine göre 10 binden fazla kişi bu hizmeti kullanıyor. Hizmet sayesinde hastalar, doktorlarla görüşmeden iş yerinden izin almak için gerekli olan belgeleri edinebiliyor. İşlem birçok kişi tarafından mantıklı görünse de iki farklı cephede de destekçilerin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: https://site-backlink.com/ozQ6r

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here