Marmaris tekne turu

Elektronik mobil ultrason cihazları tasarlayan ve geliştiren Ultralab, iki farklı ürünle hizmet veriyor.

Teknolojinin ilerlemesi her alanda hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bir dönemin ulaşılması zor teknolojileri bile neredeyse artık hepimizin yanında diyebiliriz. Yerli bir girişim olan Ultralab de bunu ultrason cihazı alanında gerçekleştiriyor.

Ultralab’in ürünleri: Soundcam ve Ubeat

Elektronik mobil ultrason cihazı, ultrason cihazı, Ultralab , Soundcam, Ubeat, Elektronik mobil ultrason cihazı tasarlayan ve geliştiren Ultralab, iki farklı ürünle hizmet veriyor. Ultralab’in ürünlerinden ilki taşınabilir, portatif ve akıllı telefonlar üzerinde görüntülemeye imkan sağlayan mobil ultrason cihazı Soundcam, ikincisi ise fetal doppler cihazı ve buna bağlı bir mobil uygulama içeren, hamile kadınlara yönelik teknolojik bir platform olan Ubeat.

2014 yılında mobil ultrason cihazlarının Android platformlar üzerinde çalışabilmesini sağlayan yazılımlar geliştirmek üzere Mobiltek Tıbbi Cihazlar şirketini kuran Burhan Eyüboğlu ve TOBB ETÜ’de ultrason alanında yüksek lisans yapan Emre Özüm tarafından 2017’de hayata geçirilen Ultralab, aynı yıl StartersHubXO girişimlerinden biri olarak seçildi ve 2018’de de Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması’nda finale kalıp sunum yapan şirketlerden biri oldu.

2018 yılının başında Değiştirilebilir Başlıklı ve Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışabilen Mobil Ultrason Cihazı projelerinin Tübitak 1512 BİGG desteği alması sonucu Ultralab Elektronik şirketi kurulduğunu, Soundcam ve Ubeat ürünlerinin de bu şirket çatısı altında piyasa sürüldüğünü belirtelim.

Kaynak: https://site-backlink.com/2LFNf

istanbul nişan organizasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here