Adobe Flash Player için kritik güncellemeler geldi

Son günlerde yazılım dünyasında yaşanan siber saldırılar, Adobe firmasını da harekete geçirdi. Özellikle WordPress ile Wikipedia’nın defalarca kez çökertilmesi, diğer yazılım firmalarının kendi tedbirlerini artırmalarına sebep oldu. Adobe Flash Player güncellemeleri hakkında bilinenler neler?

Adobe Flash Player güncellemeleri güvenliği artırdı

Genellikle salı günleri güncelleme paylaşan Adobe, bu sefer yalnızca 2 ürünü adına yamalar paylaştı. Toplam 3 yama bulunuyor. Bu yamaların ikisi Adobe Flash Player‘a ait iken birisi Adobe Application Manager yazılımına ait.

adobe flash player güncellemeleri

Şimdiye kadar herhangi bir saldırıya maruz kalmayan Adobe, tedbiri elden bırakmıyor. Bu 2 kritik güncelleme; Windows, macOS, Linux ve Chrome OS kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Alınan tedbirler, saldırganların Adobe sistemlerinde dilediğince kod çalıştırabilmelerini engelliyor. Trend Micro Zero Day Initiative tarafından bildirilen yazılımsal açıklar, Adobe’yi çökertemeyecek.

Adobe Application Manager

Şirketin bir diğer programı olan Application Manager için yapılan güncelleme, sadece Windows kullanıcılarını ilgilendiriyor. Alınan bilgilere göre buradaki sistem açığı, dinamik bağlantı kitaplığına (DLL) enjekte edilebilen bir saldırı kodu ile alakalı.

Bu kötü niyetli kod, programı kullanılmaz hale getiriyor. Son olarak, kullanıcıların ilgili güncellemeleri bir an önce yapması gerekiyor. Eğer bu yazılımları otomatik olarak almıyorsanız programın yardım menüsünden gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Kaynak : https://site-backlink.com/Kshss

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here