Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan, yarı kadın, yarı kuş heykeli Momo, birçok intihar haberiyle ilişkili olarak gündeme oturmuştu. Japon sanatçı Keisuke Aiso tarafından oluşturulan ve birçok eleştiriye konu olan heykel, Hollywood’da bir korku unsuru olarak kullanılmaya hazırlanıyor.

Japon sanatçı Keisuke Aiso’nun yaptığı, yarı kadın, yarı kuş  heykeli Momo, geçtiğimiz yıllarda sosyal medyada ve basın gündeminde en çok konuşulan konulardan biri haline gelmişti. YouTube videolarında ortaya çıkan heykel, çocukların tehlikeli hatta intihara sürükleyen etkinlikleri yapmalarına sebep olmuştu.

Bir süre önce YouTube’daki bu içeriklerin çocukları intihara sürüklediği iddiaları karşısında sessiz kalan ancak tepkiler büyüdükçe açıklama yapmak zorunda kalan YouTube, “Basındaki haberlerin aksine YouTube üzerinde bu şekilde önermelerde bulunan içerikleri tespit edemedik. Böyle içeriklerin tespit edilmesi halinde politikalarımıza karşı gelmeleri sebebiyle anında kaldırılır” şeklinde bir demişti.

YouTube, bu açıklamalarda bulunsa dahi birçok okul ve yetkili, Momo’nun çocuklara yönelik videolar içerisine gizlendiğinden bahsetmişti. Yetişkinlerin ilgisini çekmemesi için Fortnite ve Peppa Pig gibi yurt dışında son derece popüler videolar içerisine gizlenerek sonucu intihara kadar giden görevler veren Momo, birçok çocuğun intiharına yol açmıştı.

Momo’nun çektiği onca tepki sonucunda belirli bir süre için Momo’ya dair hiçbir içerikten haber alınamadı ancak ortaya çıkan son haber, gelişmelerin beklenilenin tam tersi şeklinde olacağını gösterdi. Orion Pictures ve Vertigo Entertainment, çocukların intihar girişimleriyle ilişkilendirilen Momo’yu sinema salonlarına getirmek için hazırlıklara başladı.

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here