Marmaris tekne turu

LEMUR’dan RoboSimian’a, diğer dünyalardaki dağların keşfedilmesi gerekiyor.

Merak ve yaklaşmakta olan Mars 2020 rover gibi Marslı uçaklar , tekerleklerle ne kadar arazi kaplayabilecekleri ile sınırlıdır.

En yüksek zirvelere ulaşmak için NASA‘nın tırmanması gerekiyor. Ve bunun için, Ajans, Limbed Excursion Mechanical Utility Robot veya kısa süreliğine LEMUR adlı dört kollu bir robotla yapılan deneylerinden yararlanarak teknoloji geliştiriyor.

LEMUR yıllardır teste girmiştir, ancak son testleri 2019’un başlarında Kaliforniya’daki Death Valley’de gerçekleşti. Görevi: ulusal parkın en popüler köy ülkesi olan Titus Kanyonu’ndaki bir uçurumdan yukarı tırmanmak ve taramak. Çöl, binlerce yıl önce çölün engin bir okyanusu olduğu zamandan kalma eski fosiller için.

LEMUR, görevi için her 16 parmağında yüzlerce küçük olta kancası var. Bu parmaklar , altıgen gövde platformu boyunca altı adet 4 derecelik serbest bacağın yardımıyla hareket edebilir.

Bu yeni tırmanma robotları belirli ekosistemler için üretiliyor. RoboSimian , örneğin, gayzer her an donmuş yüzeyin içinden patlama olabilir Satürn’ün uydusu Enceladus ait silty, buzlu dünyayı keşfetmeye tasarlanmıştır. Zorlukları eşleştirmek için RoboSimian, LEMUR’un çok yönlülükle tırmanma yeteneklerini geliştirir; NASA bir basın açıklamasında “dört ayak üzerinde yürüyebiliyor, sürünebiliyor, solucan gibi hareket edebiliyor ve karnına penguen gibi kayabiliyor” diyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/YuU0x

istanbul nişan organizasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here