Netflix Türkiye, Türkiyeden ayrılmıyor!

Kısa süre önce diğer dijital platformlar gibi RTÜK denetimine giren ve bunun sonucunda Türkiye’den ayrılacağı konuşulan, Netflix tüm bu dedikoduları yalanladı ve Türkiye’deki aktifliğini devam ettireceğini duyurdu. Şirket, şimdi ülkedeki varlığını güçlendirmek için yeni bir hamle yaptı. Netflix Türkiye ödeme seçenekleri için yepyeni bir adım attı. Netflix BKM ve iyzico ile anlaşma sağladı.

Netflix BKM ve İyzico anlaşmaya vardı!

Netflix Türkiye’den abonelerini sevindirecek bir gelişme geldi.  Bankalar arası Kart Merkezi  ve iyzico ile yapılan anlaşma ile mevcut aboneler, aylık ücretleri TROY logolu kartlarıyla ya da iyzico ile ödeyebilecek.

iyzico bugün 35 bin’den fazla online şirketlere güvenli ödeme çözümleri sunmaktan farklı olarak 600 bin’i aşkın tüketicinin güvenli alışveriş yapmasına imkan kılıyor. 1990 yılından bugüne çalışmalarına devam eden BKM ise Türkiye’de ilk ve tek yerli ödeme sistemi olan TROY ile dikkatleri üzerine çekiyor. TROY, nakit kullanımını azaltırken finansal sistemine katılımı artırma yönüyle Türkiye pazarındaki ihtiyaçlara uygun özelleştirilmiş çözümler sunmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Netflix ile iş birliği yapmaktan çok memnun olduklarını ve Netflix’i keyifle izleyen TROY kullanıcılarına ulaşabilecek ve onlara kolay, güvenli ödeme imkanı sunabileceklerini söyledi.

İyzico Satış ve Pazarlama Sorumlusu Genel Müdür Yrd. Orkun Saitoğlu da iş birliğinden gayet memnun olduğunu dile getirdi.

Netflix’in ülkemizde 1,5 milyondan fazla abonesi bulunmakta.

Kaynak : https://site-backlink.com/rrWsk

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here