VidCon’da önemli açıklamalarda bulunan YouTube, içerik oluşturuculara yeni gelir kaynağı olacak özelliklerini, eğitim odaklı çalma listelerini ve yeni telif hakkı ihlali politikasını duyurdu.

Video içerik oluşturmak son derece zahmetli bir iştir. Bunun farkında olan YouTube, içerik üreticilere yeni para kazanma yolları sunarak emeklerinin karşılığını almalarını sağlamak istiyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenen VidCon etkinliğinde son derece önemli duyurular gerçekleştiren YouTube, platformundaki eğitim odaklı içerikleri artıracak Süper Etiketler ve Öğrenim Çalma Listesi özelliklerini duyurdu.

Süper Sohbet özelliği, bir YouTube canlı yayını sırasında izleyicilerin, para karşılığında yorumlarını öne çıkarmalarına yardımcı oluyor. YouTube’un açıklamasına göre Süper Sohbet, yaklaşık 20 bin YouTube kanalının bir numaralı gelir kaynağı durumunda ve şu ana kadar 90 binden fazla kanal, Süper sohbet özelliği sayesinde gelir elde etmeyi başardı. Süper Etiketler özelliği, Süper Sohbet özelliğini destekleme amacı güdüyor.

İzleyiciler, canlı yayın sırasında Süper Etiketler satın alarak yayıncıya duygularını animasyonlar ve görsel içeriklerle belli etme fırsatı yakalayacaklar. YouTube ve yayıncı da bu sayede gelir elde etmiş olacak. Zaman zaman duygularımızı ifade etme konusunda metinlerin yetersiz olduğunu düşünürsek, Süper Etiket özelliğinin Süper Sohbet’i aktif olarak kullanan izleyiciler için de faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Özellikle oyun yayıncılığı konusunda Twitch’i zorlamayı hedefleyen YouTube, abonelik sistemi ile izleyicilerin yayıncıları desteklemesini ve bir takım özel erişimlere sahip olmasını mümkün kılıyordu. Şu an için daha üst seviyede aboneliğe sahip olmanın ne gibi avantajlar sunacağı bilinmiyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/7G7Ef

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here