Marmaris tekne turu

WhatsApp grupları çoğu zaman kullanıcıların arkadaşlarıyla sohbet etmelerini sağlarken kimi zaman da farklı dallarda özel amaçlar için açılıyor ve katılımcılar bu gruplara girmek için belirlenen ücreti ödemek zorunda kalıyorlar.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, son dönemlerde yeni bir sektör oluşturdu. Bu sektör, ücretli WhatsApp grupları. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu durumla ilgili örnekler vermek gerekirse; kimi zaman özel dersler veriliyor kimi zaman bahis ve altılı tüyoları veriyor. Kimileri de bu ücretli gruplarda yatırım tavsiyeleri veriyor. Profesyonel olarak bu işi yaptıklarını belirten grup sahipleri, bu WhatsApp gruplarına üye olmak isteyen kişilerden aylık veya yıllık ücretler talep ediyor.

Bunların arasında en ilgi çekicilerinden bir tanesi ise özel dersler. Kişiler İngilizce, Matematik ve Türkçe dersleriyle ilgili özel ders veriyorlar. Hatta Matematik dersi ile ilgili özel ders veren bir WhatsApp grubu öğrencilerden yıllık olarak 200 TL istiyor, öğrencilerde bu ücreti veriyor. Bu WhatsApp grubunda 5 farklı Matematik öğretmeni bulunuyor ve hem öğrencilerin çözemedikleri soruları anlatıyorlar hem de öğrencilerin dönem ödevlerini yapıyorlar.

ücretli WhatsApp grupları, WhatsApp grubu, mesajlaşma uygulaması, WhatsApp, Bu sektörün bir diğer dalı da Bitcoin pazarı. Son yıllarda ciddi anlamda popüler olan ve ciddi bir yükseliş yaşayan Bitcoin ile ilgili bazı al sat grupları bulunuyor. Bu WhatsApp gruplarında Bitcoin ve diğer altcoinlerin analizleri yapılıyor ve kullanıcılar bu gruplardan aldıkları bilgilere göre borsalarda işlem yapıyorlar. Ancak bu gruplar diğerleri gibi çalışmıyor.

Ancak bu durum aslında ciddi anlamda riskli. Pek çok grup bu para akışı sırasında fatura kesmiyor ve devlete vergi vermiyor. Bu da vergilendirilmemiş kazanç statüsüne giriyor ve bir suç teşkil ediyor. Bu grupların sahiplerinin gelirlerini mutlaka bildirmesi gerekiyor.

Bu sektörde suç olan tek şey vergi ödememek değil. Müşterilerine ‘garanti vermek’ doğrudan bir suç teşkil ediyor. Özellikle de yatırım konusunda görebileceğiniz “Yatırım tavsiyesi değildir.” ibareleri bu suçun önüne geçmek için belirtiliyor. Tüm bununla birlite zaten yatırım danışmanlığı verebilmek için bir yetki belgesinin olması gerekiyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/83kbk

istanbul nişan organizasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here