Google Play ve Appstore, hizmetlerini iyileştirmek için tüm satın alım işlemlerinden %30 kesinti yapıyor.

Sektörün önde gelen uygulama geliştiricileri de bu durumdan sıkıldı ve başka kapılar aramaya başladı. Bunun son örneği olarak Tinder, artık Google Play’in uygulama içi ödeme sistemini kullanmayacağını bildirdi.

Tinder, ‘’uygunluk, kontrol ve seçimler’’ adı altında yeni bir ödeme yöntemine geçti. Bu yeni ödeme yöntemine göre kullanıcıların artık uygulama içi satın alım yapmak için doğrudan ödeme ayrıntılarını girmesi gerekiyor.

Önceden, Google hesabınıza bağlı mevcut kredi veya banka kartlarınızı ödeme için kullanabiliyordunuz. Şimdi ise müşteriler gelecekte yapılacak satın alımlarda kart bilgilerini saklaması için doğrudan Tinder’a bilgilerini veriyor.

Ayrıca müşterilerin mahremiyet ve güvenlik endişeleri artık Google’ın koruması altında olmayacak ve kullanıcılar bilgilerini başka platformlarda da paylaşmak zorunda kalacak.

Benzer bir uygulamayı ünlü Battle-Royale oyunu Fortnite yapmıştı ve Google Play’e çıkış yapmamıştı. Ancak bazı güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştı. Uygulama Fortnite’ın yaptığından farklı olarak hala Google Play Store’da bulunuyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/79Miu

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here