14 Ağustos akşamı İstanbul’da Liverpool ile Chelsea arasında oynan UEFA Süper Kupa maçında sahaya atlayarak her kesimden tepki çeken Türk YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Dün gece oynanan Süper Kupa maçının 14. dakikasında sahaya atlayıp oyunun duraksamasına sebep olan ve takipçileri de dâhil olmak üzere birçok kişinin tepkisini çeken Türk YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz, beraberinde gözaltına alınan 4 arkadaşıyla birlikte adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Serbest bırakılışının ardından kısa bir süre sonra “Deli Mi Ne?” isimli YouTube kanalına “ÖNEMLİ AÇIKLAMA” başlığıyla bir video yükleyen Yılmaz, yaşananlardan dolayı mutsuz olduğunu dile getirdi.

1 dakika 56 saniyelik videoya Türk halkından özür dileyerek başlayan Yılmaz, herkesin merak ettiği bu eylemi neden gerçekleştirdiği sorusuna da yanıt verdi. O gün orada bulunan herkes gibi heyecanla maça gittiğini ve bir video hazırlığında olmadığını belirten ünlü YouTuber, heyecana kapılıp sahaya atladığını söyledi. Videoda kendisinin de bir milli takım oyuncusu olduğunu ifade eden Yılmaz, kendisini izleyen herkesten af diledi.

Bilindiği gibi dün gece sahaya atlayan YouTuber’ın kanalı, hızla takipçi kaybetmeye başlamış ve sosyal medyadan gelen tepkiler çığ gibi büyümüştü. Gün içinde 3 YouTuber arkadaşıyla gözaltına alınan Yılmaz ve arkadaşları için akşam saatlerinde mahkeme kararıkesinleşmişti. 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Yönelik Yasa kapsamında işlem yapılan YouTuber ve arkadaşları, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kaynak: https://site-backlink.com/5fcW1

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here