Marmaris tekne turu

İnstagram‘da yeni kullanıcılar tarafından keşfedilmenin en iyi yolu gönderilerinizde etiketler kullanmaktır.

Bu etiketlere bakan kullanıcılar sizin ve yine aynı şekilde paylaşım yapan diğer kullanıcıların gönderilerini görebilir. Bu da takipçiniz olmayan onlarca insana erişim imkanı sağlar. Ancak bazı durumlarda paylaştığınız gönderilerin etikette çıktığını görmezsiniz, bunun birkaç sebebi olabilir. Yaşanan İnstagram hashtag sorunu çözümüne bir de ayrıntılı bakalım.

Eğer fazla hashtag eklerseniz gönderileriniz bazen bazı etiketlerde bazen tamamında gönderileriniz görünmez.

Biraz garip gelse de aynı gün aynı etikete 30-40 gönderi yollarsanız İnstagram sizin art niyetli bir bot olduğunuzu düşünebilir. Etikete bakan insanların robot paylaşımları değil de gerçek insan paylaşımları görmesini sağlamak için bu şekilde agresif paylaşım yapan kullanıcıların hesaplarını filtreleyebilir.

Eğer hesabınız gizliyse paylaşım yaptığınız etiket üzerindeki gönderilerinizi sadece takipçileriniz görecektir. Bu da bir anlam ifade etmediği için İnstagram’da etiket kullanırken hesabınızı herkes açık yapmalısınız.

İnstagram Daha Fazla Beğeni Kazanma Yolları

Paylaşımlarınız daha fazla beğeni alması için dikkat edebileceğiniz bazı şeyler de bulunmaktadır. Eğer doğru stratejiyi izlerseniz gönderileriniz etiketlerde çıkmasa bile keşfette çıkabilir. Keşfe bölümünden hesabınızın keşfedilmesi ve yeni kişilere ulaşması daha kolaydır.

İnstagram üzerinde belki de en önemli olaylardan biri beğeni kazanmaktır. Paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafın çok fazla beğeni alması kendinizi iyi hissetmenizi ve sizi takip eden kişilerin gözünde iyi bir izlenim bırakmanızı sağlar. Peki İnstagram’da hilesiz bir şekilde beğeni arttırmak için neler yapılabilir, yolları nelerdir?

1- Saati İyi Seçmelisiniz

Takipçi sayınız ne kadar olursa olsun eldeki kitleyi en iyi kullanacağınız zamanı doğru bilmezseniz paylaşımlarınız takipçilerinize ulaşmayacaktır. Bu da genel olarak paylaşımlarınızı gün içinde (saat 16.00 – 22.00 gibi) yapmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

2- Etiketlerle Yeni Kitlelere Ulaşın

Fotoğraflarınızın altına ilgili konularda etiketler eklemeniz yeni kullanıcıların sizi tanımasına olanak sağlamaktadır. Ancak etiket konusunu abartmanız hem göze çirkin gelir hem de etiket engeli yemenize sebep olabilir.

3- Keşfete Çıkmaya Çalışın

Keşfet sekmesinde görünmek yeni kullanıcılarla tanışmanın en kesin yoludur. Bunun için İnstagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

4- Hikaye Bölümünü Kullanın

Fotoğraf atmaya değmeyecek küçük paylaşımlarınızı hikaye olarak atabilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraf atmasanız bile story paylaşarak kendinizi hatırlatın.

5- Kendinizi Unutturmayın

Fotoğraflarınız arasında aylar olmasın. Hiç olmazsa ayda bir kere paylaşım yapmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bir sonraki yazımız olan İnstagram takipçi arttırma yolları yazımızdan da haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/khNPx

istanbul nişan organizasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here