Instagram’ın Keşfet özelliği oldukça seviliyor ve hemen hemen tüm kullanıcılar bu bölümdeki içeriklere göz atıyor. Peki bu bölüme çıkmak mümkün mü? Ya da nasıl çıkılır?

Instagram giderek büyüyor. Fotoğrafa ve videoya dayalı platformlar günümüzde daha çok ilgi görüyor. Instagram ise bu alanın tek hakimi gibi görünüyor. Birkaç gün önce Instagram’ın 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaştığını öğrenmiştik. Platform en hızlı şekilde büyümeyi sürdürürken, kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında “keşfet” bölümündeki gönderilerinin neye göre seçildiği geliyor.

Bu alan hiç şüphesiz ki mevcut kullanıcılarının en çok ziyaret ettikleri alan. Zira bu alan Instagram’ın kuruluş amaçlarından birini yansıtıyor.

haber kaynağı, Instagram, keşfet, Facebook,
 

Bu konuyla ilgili sizin için bir araştırma yaptık. İlk olarak tabii ki bu alanın ardında ciddi bir algoritma mevcut. Bu algoritmanın detaylarını ise Instagram’ın kendisinden bir başkasının tam olarak bilmesi ise mümkün değil.

“Gönderiler; takip ettiğiniz kişiler ve beğendiğiniz gönderiler gibi şeyler doğrultusunda otomatik olarak seçilir. Ayrıca keyif alacağınızı düşündüğümüz konularda hem insanlar tarafından derlenen hem de otomatik olarak seçilen hesaplardan gönderilerin yer alabileceği video kanallarını da görebilirsiniz.”

Bu konuda Instagram’ın çalışma algoritmasıyla ilgili ek olarak şöyle bir bilgi de mevcut. Instagram’ın keşfet algoritması, Facebook‘ın “haber kaynağı” algoritmasına benzer şekilde çalışır.

Zamanlama: Fotoğrafınız / videonuz ne zaman paylaşıldığı. (Gönderinin yeni paylaşılmış olması)

Kaynak: https://site-backlink.com/GHDol

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here