Artık neredeyse her platform için kullanılan bot hesap uygulamaları, sosya medya devleri için büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Sahte hesaplarla en çok uğraşan platformlardan olan Instagram ise bu sefer daha sert bir yöntem denedi ve kullanıcılarına direkt bir uyarı mesajı gönderdi.

Gönderdiği uyarıda Instagram, kullanıcılardan şifrelerini değiştirmelerini ve bu tarz uygulamalarla bağlantılarını kesmelerini istedi; kullanmaya devam edenlere de “Instagram kullanım deneyiminizde değişimler görebilirsiniz” dedi. Instagram, kullanıcıların bilgilerini ele geçiren, hesapları hack’leyen ve ele geçirdiği hesaplarla spam mesajlar atan uygulamalardan kullanıcılarının vazgeçmesini umut ediyor.

 sahte, Facebook, Instagram , Sahte hesaplar, bot hesap, sosya medya,
Instagram Bot Hesap Satıcılarına Dava!

Facebook, Instagram‘da sahte beğeniler, paylaşımlar ve takipçiler satarak “platformumuzun bütünlüğünü korumak için harekete geçeceğiz” diyen Yeni Zelanda şirketini dava etti . Arend Nollen, Leon tarafından işletilen bir şirket olan Social Media Series Limited’in olduğunu iddia ediyor Hedges ve David Pasanen – Facebook’un sahte satmayı durdurma taleplerini yıllarca harcayarak, Likesocial.com ve IGFamous.net gibi isimlerle siteler arasında otomatik olarak etkileşim kurmasını isteyerek geçirdiler. Dava, bir ABD mahkemesinden şirketin davranışını durdurmasını ve Instagram platformunu manipüle etmesi için tazminat ödemesini istiyor.

Facebook‘un şikayetine göre, Nollen, Hedges ve Pasanen 2015 yılının ortasından beri sosyal medya bot operasyonları yürütüyor. Facebook ekibe 2018’in başlarında bir çağrı bırakıp vazgeçerek grubun orijinal sitelerini kapatmasına yol açtı.

Kaynak: https://www.theverge.com/2019/4/26/18517954/facebook-instagram-bot-seller-social-media-cfaa-lawsuit-new-zealand

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here