Alman otomotiv devi Porsche tasarım açısından bir çok alanda etkinliğini sürdürüyor. Porsche tarafından tasarlanan süper yat ise her açıdan göz kamaştırıyor.

Hibrit yapısı ve iki adet 20 kW elektrik motoru sayesinde 6 knot hıza sessiz bir şekilde ulaşabilen bu yatın maksimum hızı 21 knot olarak belirlenmiş. Ayrıca iki adet MAN V12-1650 motorun yer aldığı yatta bu iki canavarın her biri 1.627 beygir güç üretiyor. 35 metre boyundaki bu süper yat 11 kişiye kusursuz bir şekilde ev sahipliği yapabiliyor.

Alman otomotiv devi Porsche, 35 metre boyunda hibrit at tasarladı.

Alman otomotiv , yat, Porsche , Hibrit yapısı, Süper yat üreticisi Dynamiq tarafından geliştirilen ve tasarım detayları Porsche tarafından hazırlanan yat, 35 metre boyunda ve 11 kişi kapasiteli. Yatın satış fiyatı ise 14.4 milyon dolar olarak açıklandı.

Hibrit yapısıyla 2 adet 20 kW elektrikli motora sahip olan süper yatın maksimum hızı 21 knota kadar çıkabiliyor. Ayrıca iki adet MAN V12-1650 motorun yer aldığı yatta, her bir motor bin 627 beygir güç üretiyor.

Özel tasarımı sayesinde motor sesini hissettirmeyecek seviyede tutan ve gövde yapısı ile salınımı minimuma düşüren yat bin 22 metrekarelik bir terasa sahip. Tamamen alüminyum gövde hız, verimlilik ve stabilite için şekillendirilmiş. Hidrodinamik sistemi sayesinde yolcu kamaraları adeta havada duruyor ve sarsıntıyı yüzde 85 oranında azaltıyor.

Yatın tüm pencereleri ultraviyole ışınları yüzde 100 yok eden özel yapıda. Ayrıca bu camlar yüzde 60 ısı koruması sağlıyor. Güneşlenme, dinlenme ve yemek salonunda 75 inç büyüklüğünde televizyonlar yer alıyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/bEdMK

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here