Audi, dizellere olan bağlılığına devam ediyor.

Audi Sport, 3 yeni S modeli ile karşımızda. Neredeyse 8 senedir bir internet söylentisi olan S6 Sedan, S6 Avant ve S7 Sportback en sonunda resmi üretim gövdeleri ile alıcıların beğenisine sunuldu. 2011 yılının Mayıs ayında ortaya atılan “3 modelin de TDI motora kavuşacağı” iddiası ise doğru çıkmışa benziyor.

otomobil, TDI motor, Audi , S modeli, Sedan, Avant ,

Üç otomobilin kalbinde de 3.0 litrelik V6 TDI motor bulunuyor. Audi mühendisleri üniteleri, elektrikli bir kompresör ve yarı hibrit sistem ile tamamlayarak yakıt tüketimini düşürmeyi ve performansın yükselmesini sağlanmış. Hatırlarsanız benzer bir sistemi yeni tanıtılan SQ5 TDI’ın içerisinde de görmüştük. “S” ailesine yeni eklenen modeller aynı SUV türevleri gibi 700 Nm tork gücü üretebilirken, güç çıkışları 349 bg gücüne yükselmiş durumda.

otomobil, TDI motor, Audi , S modeli, Sedan, Avant ,
TDI motor

“S” ailesinden bahsedildiğinde akla ilk önce performans kelimesi geliyor. Yeni “S” modellerinin en güçlüsü, 0-100 km/sa hızlanmasını 5 saniyede tamamlayabilen S6 Sedan olacak. S6 Avant ve S7 Sportback ise aynı hızlanma için 5.1 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Üç aracın da azami hızı 250 km/sa ile sınırlanmış.

Alman üreticinin verilerine göre otomobiller oldukça tasarruflu. Audi, araçların tüketim verilerinin 6.2 L/100 km’den, 6.5 L/100 km’ye kadar çeşitlilik gösterdiğini belirtiyor. Yeni üç model, 164-171 g/km oranında CO2 salınımı yapacak.

Avrupa’ya yüksek performanslı TDI motorunu sunan Audi; Amerika, Asya ve Orta Doğu ülkelerine ise araçları 2.9 litrelik çift turbolu V6 ile sokacak.

Kaynak: https://site-backlink.com/uvDCI

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here