Oyun dünyasında rekabetin tavana çıktığı şu günlerde sosyal medyanın bu yarıştan uzak kalması düşünülemezdi. İddialara göre sosyal medya devi Snapchat, oyun sektörüne giriş yaparak bir mobil oyun platformu kurmaya hazırlanıyor.

Variety’nin haberine göre Snap (Snapchat‘in ana kuruluşu) 4 Nisan’da ortakları ile beraber bir toplantı düzenleyecek. Snap’in bu organizasyonda seçtiği birkaç mobil oyunu göstereceği ve mobil oyun platfomunu tanıtacağı söyleniyor. Firma aynı toplantıda mobil oyun üreticilerini yanına çekecek tasarım uygulamalarını da gözler önüne serecek.

Snappables , Snapchat, mobil oyun, oyun,
Snap’in bu organizasyonda seçtiği birkaç mobil oyunu göstereceği ve mobil oyun platfomunu tanıtacağı söyleniyor.

Snap’in geçtiğimiz günlerde Avustralyalı oyun firması PrettyGreat’e ve PlayCanvas 3D motoruna yatırım yapması bu iddiaları destekler nitelikte. Bakalım son dönemlerde patlayan mobil oyun sektöründe ne gibi değişiklikler olacak.

Artırılmış gerçeklik oyunları Snappables‘da, dokunuşlarınızı, yüz ifadelerinizi ve hareketlerinizi kullanarak daha fazla puan kazanabiliyor ya da eşleştirildiğiniz oyuncularla rekabet edebiliyorsunuz. Snapchat‘teki diğer lenslerinin yanı sıra varlığını sürdürmesi planlanan Snappables, bu hafta tüm dünyada piyasaya sürülecek. Kullanıcılara her hafta yeni bir oyun sunulacağı Snappables’ta en beğenilen oyunlar bir süre boyunca uygulama içinde kalmaya devam edecek.

Şimdiye kadar artırılmış gerçeklik özelliğiyle bir çok kez öne çıkan Snapchat, Snappables ile kullanıcılarına ilk defa paylaşımlı lensler sunuyor. Böylece kullanıcılar lensleri kullanırken başka arkadaşlarıyla telefonları üzerinden etkileşime de girebiliyor. Bu özelliğin Snapchat’te gelecek günlerde çok şey kazandıracağı kesin.

Kaynak: https://www.snapchat.com/

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here