Apple’ın 10 Eylül tarihinde düzenlediği etkinlikte iPhone 11 kamera özelliği konusunda en çok vurguladığı yeniliklerin başında, birden fazla kameradan kayıt imkanı geliyordu. Eski iPhone modelleri için müjdeli haber geldi.

Bu hafta yayınlanacak olan iOS 13 sürümü ile iPhone 11’in çoklu kayıt özelliği iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max ve 2018 iPad Pro‘ya gelecek. Bu sayede tüm kameralardan faydalanmak için iPhone 11 serisine geçiş yapmanıza gerek kalmıyor.

iPhone 11 kamera özelliği eski iPhone’lar ile buluşuyor!

Apple bu özelliği iOS 13 içerisindeki bir API ile etkinleştiriyor. Bu sayede ön taraftaki kameradan kendinizi, ana kamera ile arka tarafınıza kaydetmeniz mümkün. Özellikle Vlog çekenler için bu büyük bir avantaja dönüşüyor.

Bu özelliğin sevindirici yanı sadece ön ve arka kamera ile sınırlı olmaması. Geniş, ultra geniş veya telefoto kameraları da aynı anda kullanarak videoları birleştirmeniz mümkün. Yani, iPhone 11 Pro modellerinin arka tarafında yer alan üç kamera ile aynı anda video kaydı yapılabiliyor.

Apple bu özelliği iPhone 11 Pro’yu tanıtırken Filmic Pro uygulamasını kullanarak gösterdi. Yani, iOS işletim sisteminin varsayılan kamera uygulamasında bu özellik yer almadığı için üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç duyuluyor.

iPhone XS modelinin yalnızca iki kamerayı aynı anda kullanabileceği, iPhone 11 serisinin ise üç kamerayı aynı anda kullanabileceği belirtiliyor. iPhone 11 serisinde daha fazlasına izin verilip verilmeyeceği şu anda bilinmiyor.

Kaynak : https://site-backlink.com/tM1Uz

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here