Marmaris tekne turu

Her cihaza uyumlu kendi işletim sistemini üreten Huawei’nin önümüzdeki amiral gemisi serisi akıllı telefonları P40 ve P40 Pro hakkında bildiğimiz tüm detayları bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, geçtiğimiz aylar içerisinde ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptırımlarıyla karşı karşıya ve zor durumda kalmıştı. Görünen o ki Huawei’nin sektörde geri kalmak gibi hiçbir planı olmadığı gibi sektördün lideri olma yolunda hızla ilerlemek gibi amaçları da bulunuyor.

Kamera modülü içerisine yeni bir sensör eklemesi beklenen Huawei’nin P40 serisi akıllı telefonlarda Motorola One Action benzeri bir aksiyon kamerası lensi kullanması beklenebilir.

Kamera yakınlaştırması:

Akıllı telefon sektörünün en büyük 2. şirketi olan Huawei’nin geçtiğimiz amiral gemisi P30 Pro, kullanıcılarına 5 kat optik ve toplam 50 kat dijital yakınlaştırma sunarak çığır açacak bir teknolojiyi akıllı telefonuna entegre etmişti. Huawei P40 serisi akıllı telefonlarda bu yakınlaştırma oranlarının çok daha uçuk seviyelere çıkması işten bile değil.

Çift ön kamera:

Şirketin akıllı telefonlarının arka kameraları bir hayli övülüyor. Ne var ki cihazların ön kameraları hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Sektördeki diğer akıllı telefonlarla artık yarışa girebilmek için Huawei’nin P40 akıllı telefonunda çift ön kamera kullanması gerektiği noktaya geldik.

Gelişmiş ekran teknolojisi:

Huawei P30 ve P30 Pro’nun OLED HDR10 ekran teknolojisi her ne kadar beğenilmiş olsa da sektördeki diğer rakiplerinin QuadHD ve 4K ekranlarının gölgesinde kalmıştı. Bu doğrultuda düzeltmelerini gerçekleştirmesi beklenen Çinli şirketin Huawei P40 cihazlarında AMOLED QuadHD veya AMOLED 4K ekran kullanmasını bekleyebiliriz.

Çentik:

Birçok akıllı telefon üreticisinin ön kamerayı cihazın farklı farklı yerlerine sıkıştırmaya çalıştıklarına şahit oluyoruz. Huawei’den bunu beklemeyecek olmamız güzel bir haber. Akıllı telefonların üstünden yanından kızakla çıkan kameralar yerine ufak bir çentik her zaman daha iyi olacaktır.

Kablosuz şarj:

Günümüzün şarj teknolojisi kablosuz şarja sahip olan akıllı telefonlar, kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Cihaza kablo takmakla uğraşmayan kullanıcılar, sadece cihazlarını kablosuz şarj pedinin üzerine koyuyorlar. Huawei P30 Pro’nun kablosuz şarj teknolojisine sahip olması sebebiyle P40 ve P40 Pro modellerinde de bu teknolojinin daha da iyileştirilmiş bir şekilde kullanılacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak: https://site-backlink.com/QyHxq

istanbul nişan organizasyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here