Teknoloji devi Google, ABD’de Trump yönetiminin kısıtlamalarının bir sonucu olarak, Huawei ile ilişkilerini askıya aldığını açıkladı.

Şirket, Huawei’nin Android güncellemerinin yanında Google Play Store’a ve Google uygulamalarına erişimi iptal edeceğini doğruladı. Şimdi gözler Honor 20 ailesi tarafına çevrildi. İki modelin güncelleme durumuyla ilgili şirket açıklama yaptı.

Çin ile ABD arasında yaşanan bu gerilim özellikle Huawei cephesinde büyük etki yarattı diyebiliriz. Bu kararların ardından Huawei kullanıcıların ne olacağı konuşulmaya başlandı.
akıllı telefon, güncelleme, Android , Huawei, Android güncelleme,

Huawei cephesinden yapılan açıklamaya göre hem Huawei hem de Honor marka akıllı telefona sahip kullanıcılar bu engellemelerden etkilenmeyecek. Honor şu sıralar yoğun bir şekilde Honor 20 ailesinin lansmanına hazırlanıyor. Ancak akıllı telefonların güncelleme alıp almayacağı akıllarda önemli bir soru işareti oldu. Huawei bununla ilgili bir açıklama yaptı.

İki yeni model de kutudan Android 9 Pie ile birlikte çıkacak ve Google Play Store ve Google uygulamalarına erişebilecek. Huawei’nin açıklamasına göre iki model de güvenlik güncellemeleri alacak. Ancak, Android’in gelecek sürümlerini alıp almayacaklarıyla ilgili henüz net bir açıklama yok.

Kaynak: https://site-backlink.com/CnZTN

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here