Samsung, bilgisayarımızdaki oyunları yeni Galaxy Note10 üzerinden oynayabilmemizi sağlayacak bir özelliği lansmanında duyurdu.

Samsung, geçtiğimiz günlerde bir saatten uzun süren bir lansmanda yeni Samsung Galaxy Note10’u tanıttı. O kadar uzun ve dolu bir etkinlikte bazı özelliklerin arkada kalmış olması normal. Bunlardan biri de bilgisayar oyunlarını telefona yansıtabilme özelliği.

PlayGalaxy Link, bilgisayarımızda açtığımız bir oyunu telefon ekranımızdan oynanamıza izin veren bir özellik. Elbette ki telefonun daha çok müşteri çeken başka özellikleri tanıtımda öne çıktı ancak PlayGalaxy Link de küçümsenecek bir özellik değil. Özellikle de Google ve Apple’ın oyun sektöründe yer almaya kararlı olduklarının belli olmasının ardından Samsung’un bu özelliğini daha da öne çıkarmaması, harcanmış bir fırsat gibi gözüküyor.

Yeni özellik çok temelde Microsoft’un Xbox’lara getirmeye çalıştığı yöntemi andırıyor. Bu yöntemde mobil cihaz bilgisayarla aynı kablosuz ağa bağlı olmasa bile bilgisayardaki oyunu mobil cihaza yansıtmayı sağlıyor.

Aşağıda özelliğin videosu da yer alıyor. Samsung Odyssey oyuncu dizüstü bilgisayarında açık olan oyun, bir oyun kolunun içine yerleştirilmiş Note10 üzerinden oynanıyor. Videoda görüldüğü kadarıyla oyun her iki cihazda da eş zamanlı olarak ilerliyor.

Samsung, Google Stadia ve Apple Arcade sonrası mobil oyunculuğa büyük önem vermeye başlamış gibi gözüküyor. İşin ağır kısmını ise bilgisayar yapıyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/oZYqq

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here