Ülkemizin en büyük GSM operatörlerinden olan Turkcell, 15 Ocak tarihinden itibaren akıllı telefonunuzdaki mobil veriyi paylaşma özelliğine ücret getireceğini duyurdu.

Özellikle Wi-Fi’ın olmadığını durumlarda hayat kurtaran mobil veriyi paylaşma yani Hotspot özelliği karşımıza pek de hoş olmayan bir haber ile çıktı.

Tüm operatörlerin ortaklaşa verdiği bir karar olarak konuşulan bu adıma dair ilk paketlerini ise Turkcell duyurdu.

internet, akıllı telefon, Hotspot, mobil veriyi paylaşma, Bugüne kadar akıllı telefonunuzdaki interneti başka cihazlarla paylaşmak için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyordu. Kısacası eğer 10 GB’lık bir internet paketine sahipseniz bu 10 GB’ın tamamını hiçbir ek ücret ödemeden başka cihazlar ile paylaşabiliyordunuz.

Eğer tarifenizde yer alan interneti başka cihazlarla paylaşmak istiyorsanız aylık en az 9 TL gibi bir bedel ödemeniz gerekiyor.

Hotspot 2 GB paketi aylık 19, yıllık ise 9 TL’lik bir fiyata sahipken, Hotspot 4 GB paketi aylık 19, yıllık ise 29 TL fiyat etiketine sahip. Bu paketler sayesinde hem internet paylaşımı yapabileceksiniz hem de internet paylaşmak için 2 veya 4 GB ek internete sahip olacaksınız. Söz konusu 2 GB veya 4 GB bittiğinde ise Hotspot kullanımınız kendi tarifeniz üzerinden devam edecek.

Bu uygulamanın sadece içinde konuşma da bulunan paketler için geçerli olduğunu da belirtelim. Son olarak sadece internet kullanılan tarifelerde mobil veri paylaşımını sınırlayan herhangi bir kota bulunmayacak. Yurt dışında özellikle ABD’de benzer uygulamalar olduğunu da hatırlatalım.

Güncelleme: Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yayınlayan Turkcell, mobil internet paylaşımına ücret getirme kararından vazgeçmiş gibi görünüyor. Turkcell’den gelen resmi açıklamayı da aşağıda paylaşıyoruz;

Turkcell’liler ‘Hızlı Giriş’ ile internetlerini ücretsiz olarak paylaşmaya devam edecek

Kaynak: https://site-backlink.com/R83tp

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here