Apple, yapay zeka destekli asistanı Siri’nin kullanıcıları dinlediğinin ortaya çıkmasının ardından bir açıklama yaptı.

Geliştirilme sürecinin durdurulduğunu ifade eden Apple, bundan sonra yeni bir stratejiyle ilerleyeceklerini açıkladı.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte popüler bir hale gelen sesli asistanlar bir yandan kullanıcılara yardımcı olurken diğer yandan da bazı skandallara neden oluyorlar. Bugüne kadar önde gelen teknoloji devlerinin neredeyse hepsi, bir şekilde sesli asistanların dinleme yapmasıyla gündem oldu.

Birkaç gün önce yaptığımız bir haberimizde, Apple’ın sesli asistanı Siri‘nin kullanıcıları en özel anlarında bile dinleyip kaydettiği hatta bu kayıtların Apple çalışanları tarafından da dinlendiğini aktarmıştık.

Teknoloji devleri, yapay zeka destekli sesli asistanlarını daha iyi bir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Şirketler bu konuda en çok doğrudan kullanıcılara güveniyorlar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Apple; mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunarken kullanıcıların gizliliğini koruyacağına dair bir söz verdi. Siri’nin küresel çapta geliştirilmesini durdurduklarını söyleyen Apple, ilerleyen dönemlerdeki stratejilerini de açıkladı. Buna göre Apple, Siri’ye bir güncelleme gönderecek ve bu güncellemede kullanıcılara gelişim sürecine dahil olmak isteyip istemediği sorulacak.

Apple bu hamleyle, şirketin Siri konusunda kaybolan güvenini yeniden kazanmaya çalışıyor. Buna rağmen ilerleyen dönemlerde yine benzer bir durumla karşılaşıp karşılaşmayacağımız ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/PRYwA

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here