Platform, ilerleyen günlerde telefonların titremesini neden olacak bir özelliği mobil uygulamalarında aktif edebilir.

Dijital yayıncılık platformu Netflix, mobil uygulamalarına entegre etmeyi planladığı özelliklerle içerikleri daha heyecanlı hale getirmeyi amaçlıyor. Zira platform, ilerleyen günlerde telefonların titremesini neden olacak bir özelliği mobil uygulamalarında aktif edebilir. Bu özellikle birlikte film ya da dizi izlerken herhangi bir patlama, çarpma sahnesinde telefonunuz titremeye başlayabilir.

Netflix, telefon, titreme özelliği, Netflix’in olası yeni özelliğine birçoğumuz oyunlardan aşinayız. Özellikle hareketin yoğun olduğu anlarda birçok kez oyun konsolunun titrediğine şahit olmuşsunuzdur, Netflix de bundan farklı bir yenilik sunmuyor aslında. Netflix’in yayına almayı planladığı bu özellik eğer gerçekleşirse, dizi ve film sektöründe böyle bir uygulamanın ilk kez görüleceğini söyleyebiliriz. Kısacası artan dijital yayıncılık rekabeti karşısında Netflix, üstünlüğünü koruyabilmek için her kesimden kullanıcının ilgisini farklı yöntemlerle çekmeye çalışıyor.

İzlenilen sırasında titreme özelliğinin olması her ne kadar dikkat çekici olsa da aynı anda telefona gelen bildirimler için ne gibi çözümler sunulacağı ise henüz belli değil. Ayrıca özelliği istemeyenler için herhangi bir kapatma tuşu bulunacak mı, bu da ayrı bir merak konusu.

Sonuç ne olursa olsun, Netflix’in kendini bir şekilde geliştirmeye çalıştığını göz ardı edemeyiz. Platform bundan önce de interaktif yapımlarını kullanıcılarla buluşturmuş, olumsuz olduğu kadar olumlu geri dönüşler de almıştı.

Kaynak: https://site-backlink.com/jStGY

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here