Teknoloji devi Google, şirketin görüntülü arama platformu Google Duo için hazırladığı yeni özellikler sayesinde Snapchat ve Instagram gibi uygulamalara ihtiyacınız kalmayabilir.

Google Duo uygulamasına gelecek yeni özellikler sayesinde kullanıcılar rehberlerinde kayıtlı kişilere Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi belirli bir süre içinde silinen görüntüler yollayabilecekler.9to5Google web sitesi tarafından paylaşılan rapora göre bu yeni özellik şu andan itibaren Google Duo uygulamasının 56. versiyonunda aktif olarak kullanılabiliyor.

Bu özelliği kullanmak ise çok kolay. Uygulamayı açtıktan sonra, rehberinizde kayıtlı bir ya da birden fazla kişiye fotoğraf yolla seçeneği karşınıza çıkacak. Tıpkı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi çektiğimiz fotoğrafı göndermeden önce, fotoğrafı düzenleme ve farklı renk seçeneklerinde yazı ekleme gibi seçenekleri de kullanabiliyorsunuz.

Paylaşılan fotoğrafın yayınlanma süresi fotoğrafın ortasında beliren kare şeklindeki bir simge ile gösteriliyor. Gönderi üzerinde, iletilip iletilmediği, gönderim zamanı ve tamamen silinmesine kaç saat kaldığı gibi bilgiler de yer alıyor. Paylaşılan gönderi, alıcı kişi ya da kişiler tarafından 24 saate kadar görüntülenebilir şekilde teslim ediliyor ve alıcı uygulamayı açtığı zaman karşısına “şimdi ara ya da cevap ver” seçenekleri çıkıyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/bXvuz

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here