Juul, 2017 yılında San Francisco merkezli bir buharlaştırıcı üreticisi olan Pax Labs tarafından üretildi.

Son dönemde, özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinde normal sigara kullanımı azalırken, elektronik sigara kullanımı ise artmaya başladı. ABD’de lise öğrencileri arasında elektronik sigara kullanımı yüzde 80 artarken, orta okul öğrencileri arasındaki artış ise yüzde 50 olarak açıklandı. Bu durumda e-sigara dendiği zaman akla ilk gelen şirketlerden biri olan Juul’a çok iş düştüğünü söylemek mümkün.

sigara, Juul, elektronik sigara, e-sigara, 28 Kasım 2018’de Wall Street Journal, Marlboro sigaralarının sahibi Altria Group’un Juul’da yüzde 35 hisse almak üzere görüşme yaptığını bildirmişti. Anlaşmanın ayrıntıları hala ortaya çıkmaya devam etse de Juul’a yatırım yapmak

Juul, San Francisco merkezli üç yaşında bir şirket olabilir, ancak bu yatırımdan sonra şirketin değerlemesi 38 milyar dolara ulaştı. Juul, geleneksel olmayan sigara ürünleri pazarının yaklaşık dörtte üçünün perakende satışlarında 1,8 milyar doları gördü.

Sigara alışkanlıkları Juul ile değişiyor

Sonuç olarak, her ne kadar Juul elektronik sigara olsa da aslında kullanıcıların sigara alışkanlıklarını önlemeye çalışıyor. Normal sigaradan alınan nikotini bir hayli azaltıyor ve yavaş yavaş da olsa sigaranın bırakılmasına yardımcı oluyor.

Örneğin; Altria’nın 1,8 milyar dolara Cronos’ta da yüzde 45 hisse aldığını ve her iki yatırımın da sigara satışlarının beklenenden daha hızlı bir şekilde azalmasıyla ortaya çıktığını belirtelim.

Kaynak: https://site-backlink.com/l14VR

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here