Google, jestlerle uygulama kullanmanın daha akıcı ve kolay olduğunu söylese de kullanıcıları jestleri kullanmaya zorlamayacak.

Google, neden jestlerin üç nokta menülerden daha iyi olduğunu düşündüğünü detaylı olarak açıkladı. Firmaya göre bu yöntem hem tek elle kullanımı mümkün kılıyor, hem de daha akıcı ve hızlı bir kullanım sağlıyor. Yine de Google, kullanıcıları jestlere geçmeye zorlamayacağını söylüyor.

Google’ın bu kararının ise çok basit bir sebebi var: Android kullanıcıları, üç noktalı menülerden vazgeçmeye hiç sıcak bakmıyor. Android kullanıcıları genel olarak jestlerin kullanımına alışmakta zorluk çekiyor.

jest, Google, üç nokta menüler,

Android’i jestlerle kullanabilmek isteyenlerin Ayarlar > Sistem > Jestler > Sistem Navigasyonu yolunu izlemeleri gerekiyor. Bu özellik hakkında bir blog yazısı yazan Android Kullanıcı Arayüzü ürün yöneticileri Allen Huang ve Rohan Shah, jestlerin kullanıldığı durumlarda uygulamalara daha çok ekran alanı kaldığını ve daha hızlı, doğal ve akıcı bir deneyim sunulduğunu söylüyorlar.

Yine de bu ikili, jestleri öğrenmenin ve jestlere adapte olmanın kolay olmadığının farkında. Farklı Android telefonların geliştiricileri farklı jestler kullanabilir. Yapılan testlerde, kullanıcıların jestleri destekleyen Android Q’yu daha ergonomik buldukları ancak yine de 3 nokta menüyü daha kullanışlı gördükleri ortaya çıktı.

Kaynak: https://site-backlink.com/85lDE

nişanorganizasyoncum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here