Facebook Karanlık Modu Kullanıcılarına Sundu

Son yıllarda özellikler uygulamalarda trend haline gelen karanlık temaya sahip arayüzler sosyal medya devlerinin de dikkatini çekti. Öyle ki sık kullandığımız popüler uygulamalar teker teker karanlık moda geçiş yapmaya başlıyor. Şimdi de beklenen özellik Facebook‘a geldi. Artık Facebook kullanıcıları bugünden itibaren yeniden tasarlanmış karanlık arayüze erişebilecek.

Facebook Karanlık Modu Kullanıcılarına Sundu

Bugünden itibaren kullanıcılar karanlık modu kullanabilir

Facebook nihayet masaüstü kullanıcılarının karanlık moda erişmesine izin verdi. Facebook, TechCrunch’a “Bugünden itibaren Facebook’taki kullanıcıların çoğunun yeni masaüstü tasarımına erişebileceklerini” söyledi. Özellik, ayarlar açılır menüsünden hızlıca kullanılabilir. Facebook karanlık tema üzerinde uzun zamandır çalışıyordu. Şirket, geçtiğimiz bahar F8 Developers konferansında daha temiz ve hızlı bir masaüstü arayüzü vaat etmişti. Sınırlı sayıda kullanıcı da yenilenen tasarımı Ocak ayında test etmeye başlamıştı.

Karanlık mod ilerleyen zamanlarda varsayılan haline gelebilir

Facebook’un masaüstü sürümünü kullandığınızda sayfanın üst kısmında yeni Facebook’u denemek isteyip istemediğinizi soran bir banner ile karşılaşacaksınız. Şimdilik, klasik Facebook’a dönebiliyorsunuz. Ancak karanlık mod yılın ilerleyen zamanlarında varsayılan haline getirilebilir. Diğer değişiklikler arasında Facebook Watch, Marketplace, Google Grupları ve Oyun Merkezi gibi sekmeler bulunuyor. Yeni tasarımı deneyimleyen kullanıcılar, arayüzün tüm yönlerinden hoşlanmasalar bile karanlık tema büyük ihtimalle popüler hale gelecek.

Messenger, Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere Facebook’un sahip olduğu bir dizi uygulamada zaten karanlık mod mevcut . Ayrıca kullanıcılar, Corona virüsü pandemisi sırasında telefonlarını daha çok kullanacakları için bu yenilik göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Kaynak: t24