İlk Android Telefon Yeniden Satışa Sunuldu!

Android işletim sisteminin tarihçesine hakim olanlar ve o dönemleri hatırlayan aslında HTC G1 / Dream‘ın ilk Android telefon olmadığını bilir. Platform geliştirilirken ilk olarak Google Sooner isimli bir telefon kullanıldı. Kullanıcıların karşısına ilk olarak HTC Dream ile çıkılmış olsa da, Android’in geliştirme sürecinde Sooner’in katkıları tartışmaz. Bu cihazı merak edenler için heyecan verici bir gelişme yaşandı ve eBay üzerinden satışa sunuldu.

İlk Android Telefon Yeniden Satışa Sunuldu!

Android’li ilk telefon Google Sooner: 195 dolar!

320×240 piksel çözünürlük sunan ekrana ve 64 MB RAM’e sahip olan telefonda, 1.3 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor. TI OMAP 850 işlemciden güç alan Google Sooner, 2G desteğine sahip. Bu özelliklerden anlayabileceğini üzere dokunmatik ekranı ve hatta Wi-Fi desteği bile bulunmuyor.

195 dolar fiyat etiketine sahip olan bu cihaz AC adaptörü ve kulaklık ile birlikte satılıyor. Pillerin artık çalışmayabileceği ve telekom operatörlerinin desteğinin sonlanmış olabileceği özellikle vurgulanıyor. Yine HTC tarafından geliştirilen bir ürün olan ve işletim sisteminin temellerinin atılmasında büyük paya sahip olan Sooner’i satın alarak yıllar boyunca saklamak mantıklı.

Kaynak: webtekno